SAĞLIKLI BESLENMEYE YÖNELİK 7 ADIM

Sağlıklı yaşamak ve yaşam kalitemizi artırmak İSTİYORSAK öncelikle sağlıklı ve bilinçli beslenerek beslenme alışkanlığımızı düzenlemeliyiz.
Sağlıklı yaşamak ve yaşam kalitemizi artırmak İSTİYORSAK Öncelikle sağlıklı ve bilinçli beslenerek beslenme alışkanlığımızı düzenlemeliyiz.

BUNUN İÇİN NELERE DİKAT ETMELİYİZ? 

1- Balık, çimde beslenmiş besi hayvanları, ceviz, chia tohumu, keten tohumu ve kenevir tohumu dahil, Omega-3 yağlarından zengin anti-inflamatuar etkili (enflamasyona ve iltihap/reaksiyona neden olmayan) gıdaların alımı ihmal edilmemeli,
2- Vücudumuza giren yağ ve yağlı besinlere dikkat edilmeli,
3- Organik olmayan gıda tüketiminden uzak durulmalı,
4- Glutensiz gıdalar tüketilmeli. Gluten otoimmün reaksiyonun tetikleyicisi olabileceği  gibi bağırsakları zayıflatarak sindirimi olumsuz etkiler.
5- Yiyeceklerimizde yaygın şekilde kullanılan sirkelerin organik olmasına dikkat edilmeli
6- Gökkuşağı renklerini içeren tüm sebzeler ve meyvelerden tüketilmeli. Bu gıdalar sağlığın korunması ve hücresel işlev tamiri için vücudun ihtiyaç duyduğu bitkisel kaynaklı vitaminleri (phytonutrients) içerir.
7- Omega-3 yağ asitleri, D vitamini, vitamin C, çinko, magnezyum, probiyotikler, zerdeçal ve antioksidan düzeylerini yükseltmeye yardımcı olması için gıda takviyesi alabilirsiniz.

**Beslenme alışkanlığınızın felsefesi ‘’ Yemeğiniz İLACINIZ, ilacınız YEMEĞİNİZ’’ olsun.**

Kronik bir rahatsızlığınız varsa, alerjik bir bünyeye sahipseniz veya hamilelik dönemindeyseniz hiçbir besin takviyesini faydalı diye TEDAVİ amaçlı olarak kullanmamalısınız, mutlaka doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz.